Fixtures and Results >  SEASON-2019

 Previous match
Isloch
0 : 5
BATE
Reserves. Matchday 12
21.06.2019 16:00
Next match

BATE — Isloch

Pld W D L Pld  
9 6 0 3 22-9  
Date Tournament Pitch Score BATE Isloch
30.05.2020 R h 1:2 Supranovich M. 68' Cherkas A. 23', Lazarchik S. 33'
02.11.2019 R h 5:1 Vasilevich I. 4', Rusenchyk U. 6', Rusenchyk U. 31', Tuominen J. 40', Matiash D. 74' Korzun Al. 88'
21.06.2019 R a 5:0 Rusenchyk U. 14', Natkho A. 35', Patapenka A. 46', Kirylenka K. 49', Matiash D. 64'
06.10.2018 R a 1:3 Manayenkau I. 4' Slabashevich A. 21', Slabashevich A. 59', Bukatkin N. 73'
27.05.2018 R h 2:0 Kisel I. 51', Sen I. 53'
17.09.2017 R a 4:0 Shkurdyuk A. 2', Rušević A. 11', Rušević A. 32', Rušević A. 39'
09.05.2017 R h 0:2 Petrov A. 20', Tsyganenko V. 51'
01.10.2016 R h 2:0 Tropin D. 54', Atbashyan P. 82'
20.05.2016 R a 2:1 Mukhamedov V. 16', Yarovikov A. 34' Poryvayev A. 21'
Minsk. Belarusian State Pedagogical University Stadium
Attendance: 70
Referee: Kovalev E.
Linesmen: Titovets K., Черник А.
Referee observer: Letiago F.
Line-ups
Vergeichik Y. (GK) 83
Krasnov E. 5
57’ Melnik V. 7
57’ Firago D. 9
Burma Z. (C) 8
58’ Korzun Al. 10
58’ Sakhar I. 4
Руденок А. 11
64’ Aghekyan G. 15
89’ 64’ Goncharov N. 6
77’ Vorontsov A. 17
77’ Orlovich A. 3
46’ Adams L. 19
46’ Sadovski I. 2
89’ Mazur P. 21
73’ Nekrashevich Dm. 25
73’ Doroshko D. 14
1 Dzerhachou V. (GK) 74’
12 Shyryn R. (GK) 74’
2 Pashevich P.
3 Kovel M. (C)
4 Supranovich M. 60’
14 Huletski Y. 60’
5 Pigas V. 60’
15 Bacharou B. 60’
6 Miakish M.
7 Patapenka A. 60’
17 Lisouski R. 60’ 67’
8 Rusenchyk U.
9 Matiash D. 74’
18 Kaloshkin I. 74’
10 Natkho A. 46’
16 Abramovich A. 46’
11 Kirylenka K. 74’
13 Yeraminok M. 74’
Subs not used
Ignatenko D. 24
coaches
Lasarchik Boris
Alsheuski Kiryl
goals
(Natkho A.) Rusenchyk U. 14'
(Miakish M.) Natkho A. 35'
(Rusenchyk U.) Patapenka A. 46'
(Pashevich P.) Kirylenka K. 49'
(Kirylenka K.) Matiash D. 64'
Penalties not scored
13 Yeraminok M. 89' (saved)
Energetik-BGU 3:2 Torpedo Mn
Neman 4:0 Gorodeya
Isloch 0:5 BATE
Shakhtyor 0:2 Dynamo Br
Dinamo Mn 1:1 Torpedo-BelAZ
Gomel 2:0 Slaviya
Vitebsk 3:3 Dnyapro
Slutsk 2:2 Minsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
1 Dzerhachou V. 74' 0
12 Shyryn R. 74' 0
2 Pashevich P. 1 0
3 Kovel M. 0
4 Supranovich M. 60' 0
14 Huletski Y. 60' 0
5 Pigas V. 60' 0
15 Bacharou B. 60' 0
6 Miakish M. 1 0
7 Patapenka A. 60' 1 0
17 Lisouski R. 60' 0
8 Rusenchyk U. 1 1 0
9 Matiash D. 74' 1 0
18 Kaloshkin I. 74' 0
10 Natkho A. 46' 1 1 0
16 Abramovich A. 46' 0
11 Kirylenka K. 74' 1 1 0
13 Yeraminok M. 74' 1 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    02 august 2020, 16:00
    Torpedo (Zhodino)

    Referee: Stetsurin S.

    Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)
    3:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Torpedo-BelAZ — BATE

    1 : 2

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    08 august 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)

    Дублеры

    7-08-2020, 13:30

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 22

    23 august 2020, 20:00
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Cup
    Last 32

    29 august 2020, 17:00
    Polesye (Luninets)

    Granit
    Granit
    (Mikashevichi)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 20 40
2 BATE 20 37
3 Neman 19 37
4 Torpedo-BelAZ 20 33
5 Dinamo Mn 20 30
6 Energetik-BGU 20 30
7 Dinamo Br 18 29
8 Vitebsk 20 29
9 Isloch 20 29
10 Rukh 20 29
11 Slaviya 19 23
12 Slutsk 19 21
13 Gorodeya 20 20
14 Minsk 18 18
15 Smolevichi 19 14
16 Belshina 20 13
Full table