Fixtures and Results >  SEASON-2019

 Previous match
Minsk
0 : 1
BATE
Reserves. Matchday 20
31.08.2019 15:00
Next match

BATE — Minsk

Pld W D L Pld  
29 20 2 7 49-25  
Date Tournament Pitch Score BATE Minsk
25.07.2020 R h 3:2 Milić N. 3', Milić N. 32', Hitseleu Z. 80' Zherdev G. 8', Penchuk S. 77'
11.04.2020 R a 0:3 Leonov I. 37', Leonov I. 44', Tarajkovich S. 68'
31.08.2019 R a 1:0 Matiash D. 32'
25.04.2019 R h 1:0 Miakish M. 58'
19.07.2018 R h 2:1 Sen I. 2', Alshanik A. 61' Gruzhevski D. 15'
05.04.2018 R a 1:0 Mukhamedov V. 45'
05.08.2017 R a 0:1 Chekhov P. 42'
08.04.2017 R h 2:0 Yermakovich K. 11', Alshanik A. 74'
12.08.2016 R h 5:1 Alshanik A. 13', Jyhera A. 23', Bely M. 32', Sihnevich M. 48', Alshanik A. 60' Bakhar V. 27'
15.04.2016 R a 1:3 Jyhera A. 36' Shevchenko E. 18', Shevchenko E. 43', Kazakov K. 80'
24.09.2015 R a 0:3 Bessmertny D. 12', Vasiliev A. 80', Vasiliev A. 92+'
29.05.2015 R h 2:0 Marozau Y. 7', Klimovich V. 71'
15.06.2014 R a 2:0 Klimovich V. 49', Antsileuski D. 67'
04.04.2014 R h 2:0 Bohush P. 49', Klimovich V. 70'
13.07.2013 R a 1:4 Piatrenka A. 66' Marozau R. 4', Dudo N. 21', Lovgach P. 37', Shumilov I. 82'
28.04.2013 R h 3:0 Karp U. 18', Karp U. 53', Kaborda V. 74'
10.11.2012 R h 2:0 Kalinin Y. 13', Kurlovich V. 86'
22.05.2012 R h 0:1 34'
23.03.2012 R a 1:0 Shykauka Y. 32'
13.10.2011 R a 2:0 Alex 22', Kalinin Y. 56'
11.08.2011 R a 1:0 Glebko S. 4'
14.05.2011 R h 1:0 Patotski O. 35'
25.09.2010 R h 0:1 Lizura M. 32'
12.06.2010 R h 3:1 Aleksiyan K. 54', Baha D. 76', Baha D. 86' Zenko N. 20'
13.04.2010 R a 5:1 Kurlovich V. 22', Goharyan H. 29', Goharyan H. 35', Rzhevski V. 53', Goharyan H. 62' Лукашевич М. 90'
15.08.2009 R h 2:1 Tihanouski S. 15', Valadzko A. 40' Tiénchen V. 33'
12.04.2009 R a 1:1 Radevich V. 1' Khmelyuk I. 25'
08.11.2007 R h 1:1 Tihanouski S. 26' Zenko N. 50'
09.07.2007 R a 4:0 Vishniakou A. 18', Sivakou M. 44', Niakhaichyk P. 58', Tihanouski S. 90'
Traktor (Minsk)
Attendance: 130
Referee: Yakovenko P.
Linesmen: Tarbyakov R., Titulenko A.
Referee observer: Вербицкий Г.
Line-ups
Prishivalko P. (GK) (C) 30
Yakushevich G. 2
62’ Lavrik A. 3
62’ Zhukov I. 4
Gurban G. 5
29’ Kirkitski K. 8
29’ Penchuk S. 7
41’ 46’ Larionov V. 9
46’ Plyut O. 6
58’ Zherdev G. 10
58’ Nikoporenok E. 21
66’ Seleznyov P. 15
66’ Kuzmich A. 14
46’ Shalkovich E. 16
46’ Adamchik T. 11
Gorbach P. 17
62’ Melnik Vl. 18
62’ Frolov A. 20
1 Svirski A. (GK)
2 Hlinski V.
3 Malkevich U. (C)
4 Miakish M.
5 Pigas V.
6 Rusenchyk U. 58’
16 Huletski Y. 58’
7 Vasilevich I. 58’
14 Abramovich A. 58’
8 Pashevich P. 58’
15 Supranovich M. 58’
9 Matiash D. 82’
17 Kaloshkin I. 82’
10 Nemirko A. 75’ 45’
18 Lisouski R. 75’
11 Patapenka A. 75’
13 Hayavy M. 75’
Subs not used
12 Tsikhamirau R.
coaches
Tarakanov Vitaly
Alsheuski Kiryl
goals
(Patapenka A.) Matiash D. 32'
Torpedo Mn 0:3 Torpedo-BelAZ
Gomel 1:1 Isloch
Slutsk 5:2 Vitebsk
Slaviya 1:2 Dynamo Br
Gorodeya 2:4 Dnyapro
Minsk 0:1 BATE
Energetik-BGU 0:1 Shakhtyor
Neman 0:1 Dinamo Mn

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
1 Svirski A. 0
2 Hlinski V. 0
3 Malkevich U. 0
4 Miakish M. 0
5 Pigas V. 0
6 Rusenchyk U. 58' 0
16 Huletski Y. 58' 0
7 Vasilevich I. 58' 0
14 Abramovich A. 58' 0
8 Pashevich P. 58' 0
15 Supranovich M. 58' 0
9 Matiash D. 82' 1 0
17 Kaloshkin I. 82' 0
10 Nemirko A. 75' 0
18 Lisouski R. 75' 0
11 Patapenka A. 75' 1 0
13 Hayavy M. 75' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    08 august 2020, 20:00
    Borisov. Gorodskoi stadion

    Referee: Lashuk A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    1:0 Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
     

    Дублеры

    BATE — Gorodeya

    2 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 22

    23 august 2020, 20:00
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Cup
    Last 32

    29 august 2020, 17:00
    Polesye (Luninets)

    Granit
    Granit
    (Mikashevichi)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 21 43
2 BATE 21 40
3 Neman 20 38
4 Torpedo-BelAZ 21 34
5 Isloch 21 32
6 Energetik-BGU 21 31
7 Rukh 21 30
8 Dinamo Mn 20 30
9 Dinamo Br 19 29
10 Vitebsk 21 29
11 Slaviya 19 23
12 Slutsk 20 21
13 Gorodeya 21 20
14 Minsk 18 18
15 Belshina 21 16
16 Smolevichi 19 14
Full table