Fixtures and Results >  SEASON-2020

 Previous match
BATE
1 : 0
Isloch
Belarusian Championship. Matchday 11
31.05.2020 18:00
Next match

BATE — Isloch

Pld W D L Pld  
16 9 4 3 31-18  
Date Tournament Pitch Score BATE Isloch
25.04.2021 BCh a 4:1 Drahun Stan. 24', Valadzko M. 55', Drahun Stan. 57', Skavysh M. 69' Komarovski D. 7'
18.10.2020 BCh a 2:2 Skavysh M. 20', Skavysh M. 51' Makas A. 19', Kuzmenok I. 69'
31.05.2020 BCh h 1:0 Milić N. 39'
03.11.2019 BCh h 2:4 Drahun Stan. 24', Skavysh M. 39' Makas A. 6', Makas A. 47', Stephen G. 72', Yansané M. 69'
22.06.2019 BCh a 0:0
14.03.2019 BC a 0:1 Komarovski D. 32'
09.03.2019 BC h 1:1 Willumsson W.-T. 34' Makas A. 36'
07.10.2018 BCh a 1:2 Rios A. 58' Komarovski D. 10', Komarovski D. 53'
28.05.2018 BCh h 1:1 Stasevich I. 22' Ziulev I. 56'
18.03.2018 BC h 2:1 Ivanić M. 62', Ivanić M. 65' Osipenko D. 28'
14.03.2018 BC a 2:1 Sihnevich M. 32', Sihnevich M. 39' Kholodinski A. 74'
18.09.2017 BCh a 2:0 Sihnevich M. 44', Sihnevich M. 60'
10.05.2017 BCh h 2:0 Rocheu M. 1', Hardzeichuk M. 67'
02.10.2016 BCh h 4:1 Gvilia V. 32', Hardzeichuk M. 28', Stasevich I. 87', Radzivonau V. 94+' Komarovski D. 24'
21.09.2016 BC h 4:2 Jyhera A. 11', Gvilia V. 24', Jyhera A. 50', Radzivonau V. 82' Yasyukevich V. 25', Blizniuk H. 74'
07.07.2016 BCh a 3:1 Valadzko A. 13', Radzivonau V. 45', Radzivonau V. 50' Makar D. 2'
BATE 1 : 0  Isloch
96+’
95+’
94+’
93+’
93+’
90’
88’
87’
83’
81’
80’
77’
76’
76’
75’
74’
74’
69’
64’
63’
61’
60’
59’
58’
53’
52’
51’
51’
49’
45’
39’
38’
36’
30’
27’
21’
19’
16’
13’
11’
5’
4’
2’
Borisov-Arena
Attendance: 1563
Referee: Shcherbakov D.
Linesmen: Gusev A., Arabey M.
4th official: Yasenovich Y.
Referee observer: Пыреев Н.В.
Delegate: Viatkin
Line-ups
Chychkan A. (GK) 35
Nastić B. 3
Filipović A. 4
Yablonski Y. 5
69’ Drahun Stan. 8
69’ Biarozkin Y. 7
89’ Stasevich I. (C) 22
89’ Bessmertny D. 19
Volkau Z. 23
Baha D. 25
74’ Milić N. 26
74’ Skavysh M. 15
Filipović J. 32
Niakhaichyk P. 33
1 Khatkevich Y. (GK)
4 Yanushkevich A. 94+’
5 Papush A.
6 Kantsavy S. (C) 38’
11 Kholodinski A. 43’
47 Lisouski R. 43’
14 Tsveiba S.
17 Karpovich S.
21 Melnik V. 73’
7 Bychenok A. 73’
22 Stephen G. 87’
66 Adegbola O. 87’
91 Patotski O.
99 Yansané M. 58’ 61’
Subs not used
Shcharbitski D. 48
Dubajić B. 9
Kopitović B. 14
Moukam H. 94
77 Krainov V.
15 Komarovski D.
19 Firago D.
24 Cherkas A.
25 Kuzmenok I.
37 Nekrashevich Dm.
55 Lazarchik S.
coaches
Alsheuski Kiryl
Zhukovski Vitali
goals
39' Milić N. (Drahun Stan.)
Torpedo-BelAZ 2:1 Smolevichi
Gorodeya 0:2 Neman
Belshina 2:3 Slaviya
Dinamo Mn 0:1 Shakhtyor
BATE 1:0 Isloch
Energetik-BGU 3:3 Vitebsk
Rukh 1:4 Dinamo Br
Minsk 1:0 Slutsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
35 Chychkan A. 8
3 Nastić B. 7.4
4 Filipović A. 7.4
5 Yablonski Y. 7.9
8 Drahun Stan. 69' 1 7.4
7 Biarozkin Y. 69' 7
22 Stasevich I. 89' 8.3
19 Bessmertny D. 89' 7
23 Volkau Z. 7.9
25 Baha D. 7.4
26 Milić N. 74' 1 1 8.7
15 Skavysh M. 74' 6.7
32 Filipović J. 7.8
33 Niakhaichyk P. 6.5

The number of users who rated players — 15



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    09 may 2021, 20:30
    Stroitel (Soligorsk)

    Referee: Dolia D.

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    1:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Shakhtyor — BATE

    0 : 4

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 9

    15 may 2021, 20:30
    Borisov-Arena

    Referee: Kulbakov A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Rukh
    Rukh
    (Brest)

    Дублеры

    14-05-2021, 13:30

    Sport Complex Olympiyskiy (Minsk)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 10

    19 may 2021, 20:45

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Sputnik
    Sputnik
    (Rechitsa)

    Belarusian Cup
    Final

    23 may 2021, 19:00
    Tsentralnyi (Gomel)

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    29 may 2021, 17:00

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 8 24
2 Dinamo Mn 8 17
3 BATE 8 17
4 Gomel 8 15
5 Rukh 8 15
6 Dynamo Br 8 14
7 Isloch 8 12
8 Torpedo-BelAZ 8 11
9 Vitebsk 8 9
10 Minsk 8 9
11 Energetik-BGU 8 6
12 Neman 8 6
13 Slutsk 8 6
14 Slaviya 8 5
15 Smorgon 8 4
16 Sputnik 8 3
Full table