Fixtures and Results >  SEASON-2020

 Previous match
BATE
1 : 0
Isloch
Belarusian Championship. Matchday 11
31.05.2020 18:00
Next match

BATE — Isloch

Pld W D L Pld  
14 8 3 3 25-15  
Date Tournament Pitch Score BATE Isloch
31.05.2020 BCh h 1:0 Milić N. 39'
03.11.2019 BCh h 2:4 Drahun Stan. 24', Skavysh M. 39' Makas A. 6', Makas A. 47', Stephen G. 72', Yansané M. 69'
22.06.2019 BCh a 0:0
14.03.2019 BC a 0:1 Komarovski D. 32'
09.03.2019 BC h 1:1 Willumsson W.-T. 34' Makas A. 36'
07.10.2018 BCh a 1:2 Rios A. 58' Komarovski D. 10', Komarovski D. 53'
28.05.2018 BCh h 1:1 Stasevich I. 22' Ziulev I. 56'
18.03.2018 BC h 2:1 Ivanić M. 62', Ivanić M. 65' Osipenko D. 28'
14.03.2018 BC a 2:1 Sihnevich M. 32', Sihnevich M. 39' Kholodinski A. 74'
18.09.2017 BCh a 2:0 Sihnevich M. 44', Sihnevich M. 60'
10.05.2017 BCh h 2:0 Rocheu M. 1', Hardzeichuk M. 67'
02.10.2016 BCh h 4:1 Gvilia V. 32', Hardzeichuk M. 28', Stasevich I. 87', Radzivonau V. 94+' Komarovski D. 24'
21.09.2016 BC h 4:2 Jyhera A. 11', Gvilia V. 24', Jyhera A. 50', Radzivonau V. 82' Yasyukevich V. 25', Blizniuk H. 74'
07.07.2016 BCh a 3:1 Valadzko A. 13', Radzivonau V. 45', Radzivonau V. 50' Makar D. 2'
BATE 1 : 0  Isloch
96+’
95+’
94+’
93+’
93+’
90’
88’
87’
83’
81’
80’
77’
76’
76’
75’
74’
74’
69’
64’
63’
61’
60’
59’
58’
53’
52’
51’
51’
49’
45’
39’
38’
36’
30’
27’
21’
19’
16’
13’
11’
5’
4’
2’
Borisov-Arena
Attendance: 1563
Referee: Shcherbakov D.
Linesmen: Gusev A., Arabey M.
4th official: Yasenovich Y.
Referee observer: Пыреев Н.В.
Delegate: Viatkin
Line-ups
Chychkan A. (GK) 35
Nastić B. 3
Filipović A. 4
Yablonski Y. 5
69’ Drahun Stan. 8
69’ Biarozkin Y. 7
89’ Stasevich I. (C) 22
89’ Bessmertny D. 19
Volkau Z. 23
Baha D. 25
74’ Milić N. 26
74’ Skavysh M. 15
Filipović J. 32
Niakhaichyk P. 33
1 Khatkevich Y. (GK)
4 Yanushkevich A. 94+’
5 Papush A.
6 Kantsavy S. (C) 38’
11 Kholodinski A. 43’
47 Lisouski R. 43’
14 Tsveiba S.
17 Karpovich S.
21 Melnik V. 73’
7 Bychenok A. 73’
22 Stephen G. 87’
66 Adegbola O. 87’
91 Patotski O.
99 Yansané M. 58’ 61’
Subs not used
Shcharbitski D. 48
Dubajić B. 9
Kopitović B. 14
Moukam H. 94
77 Krainov V.
15 Komarovski D.
19 Firago D.
24 Cherkas A.
25 Kuzmenok I.
37 Nekrashevich Dm.
55 Lazarchik S.
coaches
Alsheuski Kiryl
Zhukovski Vitali
goals
39' Milić N. (Drahun Stan.)
Torpedo-BelAZ 2:1 Smolevichi
Gorodeya 0:2 Neman
Belshina 2:3 Slaviya
Dinamo Mn 0:1 Shakhtyor
BATE 1:0 Isloch
Energetik-BGU 3:3 Vitebsk
Rukh 1:4 Dinamo Br
Minsk 1:0 Slutsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
35 Chychkan A. 8
3 Nastić B. 7.4
4 Filipović A. 7.4
5 Yablonski Y. 7.9
8 Drahun Stan. 69' 1 7.4
7 Biarozkin Y. 69' 7
22 Stasevich I. 89' 8.3
19 Bessmertny D. 89' 7
23 Volkau Z. 7.9
25 Baha D. 7.4
26 Milić N. 74' 1 1 8.7
15 Skavysh M. 74' 6.7
32 Filipović J. 7.8
33 Niakhaichyk P. 6.5

The number of users who rated players — 15



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 15

    27 june 2020, 20:30
    Borisov-Arena

    Referee: Vasilevich A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    0:2 Dinamo Mn
    Dinamo Mn
    (Minsk)
     

    Дублеры

    BATE — Dinamo Mn

    2 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    04 july 2020, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Kurgkheli A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Energetik-BGU
    Energetik-BGU
    (Minsk)

    Дублеры

    BATE — Energetik-BGU

    2 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 17

    11 july 2020, 18:30
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

    Belarusian Championship
    Matchday 18

    18 july 2020, 20:30
    Brestski Sports Complex (Brest)

    Rukh
    Rukh
    (Brest)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    26 july 2020, 18:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 BATE 15 30
2 Shakhtyor 15 27
3 Neman 14 26
4 Torpedo-BelAZ 15 26
5 Energetik-BGU 15 26
6 Dinamo Br 15 25
7 Dinamo Mn 15 23
8 Isloch 15 23
9 Slaviya 16 21
10 Vitebsk 15 21
11 Rukh 15 19
12 Slutsk 16 18
13 Gorodeya 15 15
14 Minsk 13 14
15 Smolevichi 14 10
16 Belshina 15 6
Full table