Tournaments > Belarusian Championship > Match Matrix


  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 W D L Pld Pts
1. BATE 2:2
3:1
1:3
3:1
0:0
0:2 1:0
1:2
2:2
1:0
3:0
2:0
3:0
5:3
2:0
9 3 3 29-16 30
2. Shakhtyor 2:2
0:0
1:0
2:0
0:1
1:0
4:0
2:0
0:0
1:1
1:2
2:0
1:1 0:0
4:0
7 6 2 21-7 27
3. Neman 1:3
0:0
3:0
1:0 3:1
0:2
0:1
3:1
2:0
2:4
1:0
2:0
2:0
1:1
8 2 4 21-13 26
4. Energetik-BGU 3:1
0:1
0:3
2:1
0:2
0:0
2:1
5:0 3:3
1:0
2:1
0:1
2:0
2:0
0:1
8 2 5 22-15 26
5. Dinamo Br 1:3
0:2
0:1
1:2
2:0
2:1
3:1
1:2
0:1
4:1
1:0
3:1
6:1
1:1
3:3
3:0
8 2 6 31-20 26
6. Torpedo-BelAZ 0:0
1:0
1:3
2:0
0:2
0:2
2:2
0:0
1:0 0:0
1:1
3:1
5:2
2:1
1:0
7 5 3 19-14 26
7. Dinamo Mn 2:0 0:1
2:0
0:0
1:2
2:0
1:0
1:0
1:1
0:1
1:2
0:1
2:3
3:1
4:0
7 2 6 20-12 23
8. Isloch 0:1
0:4
1:0
1:2
1:3
2:2
0:1
2:1
2:0
1:1
2:3
2:0 1:0
1:0
2:1
7 2 6 18-19 23
9. Slaviya 2:1
0:2
1:3
0:5
2:1
0:0
0:1
1:2
3:2
0:0
1:3
3:1
1:1
1:3
2:1
3:2
6 3 7 20-28 21
10. Vitebsk 2:2
0:0
0:2
3:3
1:0
0:1 1:1
0:2
2:3
1:0
1:1
1:0
1:0
1:0
1:1
5 6 4 15-16 21
11. Rukh 0:1
1:1
4:2
0:1
1:4
0:0
1:0
1:1
0:0
0:1
1:1
1:1
1:0
0:0
3:0 4 7 4 14-13 19
12. Slutsk 0:3
2:1
0:1
1:2
0:1
1:1
2:1
3:2
3:1
1:3
1:1
1:1
0:3
0:1
1:2
3:2
5 3 8 19-26 18
13. Gorodeya 0:2
0:2
0:2
1:0
1:3
1:3
1:0
0:2 1:1
0:1
1:1
3:0
1:1
1:4
1:0
4 3 8 12-22 15
14. Minsk 0:3
1:1 0:2
1:6
2:5
3:2
0:1
3:1
0:1
0:1
1:0
1:1
3:1
4 2 7 15-25 14
15. Smolevichi 3:5
0:0
0:2
0:2
1:1
3:3
1:2
1:3
0:1
1:2
0:1
0:0
2:1
4:1
1:1
2 5 8 17-25 11
16. Belshina 0:2
0:4
1:1
1:0
0:3
0:1
0:4
1:2
2:3
1:1
0:3 2:3
0:1
1:3
1:1
1 3 11 10-32 6

Enlarge

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 W D L Pld Pts
1. BATE 2:2
3:1
1:3
3:1
0:0
0:2 1:0
1:2
2:2
1:0
3:0
2:0
3:0
5:3
2:0
9 3 3 29-16 30
2. Shakhtyor 2:2
0:0
1:0
2:0
0:1
1:0
4:0
2:0
0:0
1:1
1:2
2:0
1:1 0:0
4:0
7 6 2 21-7 27
3. Neman 1:3
0:0
3:0
1:0 3:1
0:2
0:1
3:1
2:0
2:4
1:0
2:0
2:0
1:1
8 2 4 21-13 26
4. Energetik-BGU 3:1
0:1
0:3
2:1
0:2
0:0
2:1
5:0 3:3
1:0
2:1
0:1
2:0
2:0
0:1
8 2 5 22-15 26
5. Dinamo Br 1:3
0:2
0:1
1:2
2:0
2:1
3:1
1:2
0:1
4:1
1:0
3:1
6:1
1:1
3:3
3:0
8 2 6 31-20 26
6. Torpedo-BelAZ 0:0
1:0
1:3
2:0
0:2
0:2
2:2
0:0
1:0 0:0
1:1
3:1
5:2
2:1
1:0
7 5 3 19-14 26
7. Dinamo Mn 2:0 0:1
2:0
0:0
1:2
2:0
1:0
1:0
1:1
0:1
1:2
0:1
2:3
3:1
4:0
7 2 6 20-12 23
8. Isloch 0:1
0:4
1:0
1:2
1:3
2:2
0:1
2:1
2:0
1:1
2:3
2:0 1:0
1:0
2:1
7 2 6 18-19 23
9. Slaviya 2:1
0:2
1:3
0:5
2:1
0:0
0:1
1:2
3:2
0:0
1:3
3:1
1:1
1:3
2:1
3:2
6 3 7 20-28 21
10. Vitebsk 2:2
0:0
0:2
3:3
1:0
0:1 1:1
0:2
2:3
1:0
1:1
1:0
1:0
1:0
1:1
5 6 4 15-16 21
11. Rukh 0:1
1:1
4:2
0:1
1:4
0:0
1:0
1:1
0:0
0:1
1:1
1:1
1:0
0:0
3:0 4 7 4 14-13 19
12. Slutsk 0:3
2:1
0:1
1:2
0:1
1:1
2:1
3:2
3:1
1:3
1:1
1:1
0:3
0:1
1:2
3:2
5 3 8 19-26 18
13. Gorodeya 0:2
0:2
0:2
1:0
1:3
1:3
1:0
0:2 1:1
0:1
1:1
3:0
1:1
1:4
1:0
4 3 8 12-22 15
14. Minsk 0:3
1:1 0:2
1:6
2:5
3:2
0:1
3:1
0:1
0:1
1:0
1:1
3:1
4 2 7 15-25 14
15. Smolevichi 3:5
0:0
0:2
0:2
1:1
3:3
1:2
1:3
0:1
1:2
0:1
0:0
2:1
4:1
1:1
2 5 8 17-25 11
16. Belshina 0:2
0:4
1:1
1:0
0:3
0:1
0:4
1:2
2:3
1:1
0:3 2:3
0:1
1:3
1:1
1 3 11 10-32 6
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 15

    27 june 2020, 20:30
    Borisov-Arena

    Referee: Vasilevich A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    0:2 Dinamo Mn
    Dinamo Mn
    (Minsk)
     

    Дублеры

    BATE — Dinamo Mn

    2 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    04 july 2020, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Kurgkheli A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Energetik-BGU
    Energetik-BGU
    (Minsk)

    Дублеры

    BATE — Energetik-BGU

    2 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 17

    11 july 2020, 18:30
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

    Belarusian Championship
    Matchday 18

    18 july 2020, 20:30
    Brestski Sports Complex (Brest)

    Rukh
    Rukh
    (Brest)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    26 july 2020, 18:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 BATE 15 30
2 Shakhtyor 15 27
3 Neman 14 26
4 Dinamo Br 16 26
5 Torpedo-BelAZ 15 26
6 Energetik-BGU 15 26
7 Dinamo Mn 15 23
8 Isloch 15 23
9 Slaviya 16 21
10 Vitebsk 15 21
11 Rukh 15 19
12 Slutsk 16 18
13 Gorodeya 15 15
14 Minsk 13 14
15 Smolevichi 15 11
16 Belshina 15 6
Full table