Tournaments > Reserves > Table (overall)


Pld W D L Pld Pts 1st 2nd 3rd
1. Neman 19 14 3 2 46 - 16 45 0 : 1 *** ***
2. Minsk 19 13 2 4 55 - 20 41 1 : 0 *** ***
3. BATE 16 12 3 1 39 - 13 39 *** *** ***
4. Dynamo Br 18 10 3 5 47 - 22 33 3 : 2 *** ***
5. Dinamo Mn 17 9 5 3 37 - 16 32 1 : 1 *** ***
6. Energetik-BGU 19 9 4 6 34 - 36 31 3 : 2 2 : 0 ***
7. Shakhtyor 17 8 5 4 40 - 20 29 0 : 0 *** ***
8. Slaviya 16 7 4 5 28 - 22 25 1 : 1 *** ***
9. Slutsk 19 6 4 9 30 - 38 22 2 : 0 *** ***
10. Gomel 18 6 4 8 29 - 31 22 2 : 0 *** ***
11. Isloch 19 6 3 10 32 - 41 21 5 : 0 *** ***
12. Torpedo Mn 18 5 1 12 27 - 44 16 2 : 0 *** ***
13. Dnyapro 18 4 3 11 28 - 38 15 4 : 3 *** ***
14. Torpedo-BelAZ 18 4 2 12 18 - 49 14 2 : 1 *** ***
15. Vitebsk 18 3 2 13 25 - 54 11 7 : 0 *** ***
16. Gorodeya 17 3 0 14 13 - 68 9 4 : 2 *** ***

  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    3:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Sevostyanik V.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)


    Дублеры

    24-08-2019, 16:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    14 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 17 42
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Isloch 19 33
5 Dinamo Mn 17 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Slutsk 19 23
9 Slaviya 16 22
10 Neman 18 22
11 Vitebsk 17 20
12 Minsk 19 17
13 Energetik-BGU 18 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 18 13
16 Torpedo Mn 17 6
Full table