First Team

Strakhanovich
Oleg

Date of birth: 13.10.1979
Place of birth: Pinsk
Citizenship: Belarus
Position: Midfielder (attacking)
Rank: Master of sports
Number: 8
Debut for BATE: 12.04.2002
First football school: Children and Youth Sports School (Pinsk)
First coach: Levnikov Vladislav
Height: 184
Weight: 78

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2001/02 5 237 - - 1 4 - 3 1 1 - - - - 1 - - - - - -
2002 22 1260 - 6 7 9 4 14 2 6 3 - - 4 4 - - - - - -
2002/03 8 397 - 2 2 4 1 5 1 2 1 - - 1 - - - - - - -
2003 20 1776 - 18 2 - - 14 5 1 7 1 - 8 4 - - - - - -
2003/04 4 360 - 4 - - - 2 - 2 - - - 2 - - - - - - -
2004 29 2389 - 22 5 2 1 21 4 4 13 3 - 7 3 - - - - - -
2004/05 2 180 - 2 - - - - - 2 1 1 - - 1 - - - - - -
Total 90 6599 - 54 17 19 6 59 13 18 25 5 - 22 13 - - - - - -

No content found

No content found

  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    20 april 2019, 15:00
    Yunost (Mozyr)

    Referee: Shcherbakov D.

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slaviya — BATE

    1 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    26 april 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    06 may 2019, 17:00
    Gorodeya. Stadium Gorodeya

    Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 7

    12 may 2019, 19:30
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo Mn
    Torpedo Mn
    (Minsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    17 may 2019
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dinamo Mn 4 10
2 3 9
3 BATE 4 9
4 Shakhtyor 3 9
5 Torpedo-BelAZ 4 7
6 Gomel 3 6
7 Isloch 3 6
8 Neman 4 6
9 Minsk 4 4
10 Torpedo Mn 4 4
11 Vitebsk 4 3
12 Slaviya 4 3
13 Dnyapro 4 1
14 Gorodeya 4 1
15 Energetik-BGU 3 1
16 Slutsk 3 1
Full table