First Team

Chasnouski
Pavel

Date of birth: 04.03.1986
Place of birth: Minsk
Citizennship: Belarus
Position: Goalkeeper
Rank: Master of sports of international class
Number: 35
Debut for BATE: 12.06.2011
First football school: Smena (Minsk)
First coach: Kashkan Sergey
Height: 193
Weight: 88

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2002 16 1215 - 11 1 4 1 8 2 6 - - - - 1 - - 17 5 2 1
2002/03 - - - - - - 1 - - - - - - - - - - - - - -
2003 15 1110 - 11 1 3 - 6 5 4 - - - - 1 - - 16 6 3 1
2003/04 - - - - - - 1 - - - - - - - - - - - - - -
2004 23 1982 7 21 1 - 12 13 1 9 - - - - 1 - 1 35 11 2 -
2004/05 - - - - - - 1 - - - - - - - - - - - - - -
2011 10 899 - 9 1 - 13 7 2 1 - - - - - - - 3 8 - -
2011/12 1 90 - 1 - - 11 - - 1 - - - - - - - 3 - - -
Total 65 5296 7 53 4 7 40 34 10 21 - - - - 3 - 1 74 30 7 2

No content found

No content found

  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    3rd Qualifying Round

    15 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    Referee: Blom K.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    0:0 FK Sarajevo
    FK Sarajevo
    (Sarajevo)
     
  • Next Match

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)


    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 17 42
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Isloch 18 33
5 Dinamo Mn 17 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Slaviya 16 22
9 Neman 18 22
10 Vitebsk 17 20
11 Slutsk 18 20
12 Minsk 18 17
13 Energetik-BGU 18 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 17 10
16 Torpedo Mn 17 6
Full table