First Team

Shkabara
Oleg

Date of birth: 15.02.1983
Place of birth: Minsk
Citizenship: Belarus
Position: Midfielder (central)
Rank: Master of sports
Number: 21
Debut for DATE: 18.04.2003
First football school: SDUSHOR №5 (Minsk)
First coach: Tabachnikov Vitaliy
Height: 178
Weight: 68

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2002/03 1 90 - 1 - - - - - 1 - - - - - - - - - - -
2003 28 1678 - 4 18 6 2 18 6 4 6 - - 1 1 - - - - - -
2003/04 6 358 - 1 4 1 1 3 - 3 2 - - 2 - - - - - - -
2004 25 1752 - 11 10 4 4 19 2 4 5 - - 6 2 - - - - - -
2004/05 3 123 - - 1 2 - 2 - 1 1 - - - - - - - - - -
Total 63 4001 - 17 33 13 7 42 8 13 14 - - 9 3 - - - - - -

No content found

No content found

  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    20 april 2019, 15:00
    Yunost (Mozyr)

    Referee: Shcherbakov D.

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slaviya — BATE

    1 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    26 april 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)


    Дублеры

    25-04-2019, 12:00

    Sport Complex Olympiyskiy (Minsk)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    06 may 2019, 17:00
    Gorodeya. Stadium Gorodeya

    Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 7

    12 may 2019, 19:30
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo Mn
    Torpedo Mn
    (Minsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    17 may 2019
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 4 12
2 4 10
3 Dinamo Mn 4 10
4 BATE 4 9
5 Isloch 4 9
6 Torpedo-BelAZ 4 7
7 Neman 4 6
8 Gomel 4 6
9 Minsk 4 4
10 Torpedo Mn 4 4
11 Vitebsk 4 3
12 Slaviya 4 3
13 Energetik-BGU 4 2
14 Dnyapro 4 1
15 Gorodeya 4 1
16 Slutsk 4 1
Full table