First Team

Rzhevski
Vladimir

Date of birth: 19.07.1987
Place of birth: Zheleznovodsk (Russia)
Citizenship: Russia
Position: Defender
Rank: Master of sports
Number: 32
Debut for BATE: 12.04.2008
First football schools: SDUSHOR "Mashuk" (Pyatihorsk), Football Boarding School "Master-Saturn" (Yegorevsk)
First coaches: Malakhov Sergey, Nikitin Sergey
Height: 195
Weight: 84

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2007/08 2 107 - 1 - 1 4 1 - 1 - - - - - - - - - - -
2008 23 1829 - 17 3 3 3 14 8 1 2 - - 1 - - - - - - -
2008/09 11 946 - 9 2 - - 4 4 3 1 - - - - - - - - - -
2009 22 1839 - 17 3 1 14 14 3 5 2 - - - - - 1 - - - -
2009/10 3 270 - 3 - - 12 1 - 2 - - - - 1 - - - - - -
2010 17 1529 - 16 1 - 7 11 1 5 1 - - - 3 - - - - - -
2010/11 - - - - - - 2 - - - - - - - - - - - - - -
Total 78 6520 - 63 9 5 42 45 16 17 6 - - 1 4 - 1 - - - -

No content found

No content found

  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 9

    24 may 2019, 18:45
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    3:0 Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
     

    Дублеры

    BATE — Slutsk

    2 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 10

    01 june 2019, 19:00
    Tsentralnyi (Gomel)

    Gomel
    Gomel
    (Gomel)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    16 june 2019, 17:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 12

    22 june 2019, 17:00
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Isloch
    Isloch
    (Minsk District)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 13

    30 june 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 9 23
2 BATE 9 21
3 Shakhtyor 9 21
4 Isloch 9 18
5 Torpedo-BelAZ 9 17
6 Dinamo Mn 9 16
7 Slaviya 9 13
8 Neman 9 13
9 Vitebsk 9 13
10 Gorodeya 9 11
11 Gomel 9 7
12 Slutsk 9 6
13 Dnyapro 9 7
14 Energetik-BGU 9 6
15 Minsk 9 5
16 Torpedo Mn 9 4
Full table