First Team

Patotski
Oleg

Date of birth: 24.06.1991
Place of birth: Minsk
Citizenship: Belarus
Position: Midfielder
Rank:
Number: 6
Debut for BATE: 07.07.2010
First football school: Traktor (Minsk)
First coach: Mursalov Vadim
Height: 168
Weight: 63

No content found

No content found

No content found

01 june 201221:25

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2008 26 1656 - 6 16 4 - 13 7 6 2 - - - 1 - - - - - -
2008/09 - - - - - - 2 - - - - - - - - - - - - - -
2009 21 1653 - 11 8 2 7 11 3 7 2 - - - 1 - - - - - -
2010 24 1820 1 14 7 3 8 14 1 9 6 - - - - - - - - - -
2010/11 4 46 - - - 4 4 4 - - - - - - 1 - - - - - -
2011 24 1569 - 10 8 6 2 13 10 1 4 - - 2 3 - - - - - -
2011/12 5 276 - 1 3 1 2 3 2 - - - - - - - - - - - -
Total 104 7020 1 42 42 20 25 58 23 23 14 - - 2 6 - - - - - -

No content found

No content found

  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    17 may 2019, 18:45
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Referee: Lobatsevich S.V.

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    0:1 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Neman — BATE

    1 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 9

    24 may 2019, 18:45
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)


    Дублеры

    BATE — Slutsk

    2 : 0

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 10

    01 june 2019, 19:00
    Tsentralnyi (Gomel)

    Gomel
    Gomel
    (Gomel)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    16 june 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 12

    22 june 2019
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Isloch
    Isloch
    (Minsk District)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 9 21
2 8 20
3 Isloch 8 18
4 BATE 8 18
5 Torpedo-BelAZ 9 17
6 Neman 8 13
7 Vitebsk 9 13
8 Dinamo Mn 8 13
9 Slaviya 8 10
10 Gorodeya 8 8
11 Gomel 8 6
12 Slutsk 8 6
13 Dnyapro 8 6
14 Energetik-BGU 9 6
15 Minsk 8 5
16 Torpedo Mn 8 4
Full table