First Team

Miroshkin
Sergei

Date of birth: 24.06.1968
Place of birth: Minsk
Citizenship: Belarus
Position: Defender
Rank: Master of sports
Number: 5
Debut for BATE: 09.06.1996
First football school: SDUSHOR "Dinamo" (Minsk)
First coach: Bogovik Anatoliy
Height: 184
Weight: 80

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
1996 15 1326 7 14 - - - 15 - - 1 - 1 - 3 1 - - - - -
1996/97 1 90 - 1 - - - - - 1 - - - - - - - - - - -
1997 30 2581 30 27 3 - - 25 3 2 2 - 1 - 1 - - - - - -
1997/98 3 270 3 3 - - - 2 - 1 - - - - - - - - - - -
1998 24 2083 23 22 1 1 - 16 2 6 1 - - 1 4 - - - - - -
1998/99 1 90 1 1 - - 2 1 - - - - - - - - - - - - -
1999 17 1320 - 13 1 3 9 14 3 - - - - - - - - - - - -
1999/00 3 207 - 2 - 1 - - - 3 - - - - - - - - - - -
Total 94 7967 64 83 5 5 11 73 8 13 4 - 2 1 8 1 - - - - -

No content found

No content found

  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    3:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Sevostyanik V.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)


    Дублеры

    BATE — Slaviya

    0 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    14 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 17 42
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Isloch 19 33
5 Dinamo Mn 17 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Neman 19 23
9 Slutsk 19 23
10 Slaviya 16 22
11 Vitebsk 18 21
12 Minsk 19 17
13 Energetik-BGU 18 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 18 13
16 Torpedo Mn 17 6
Full table