Reserves

Pankratau
Boris

Date of birth: 30.12.1982
Place of birth: Mogilev
Citizenship: Belarus
Position: Goalkeeper
Rank: Master of sports
Number: 35
Debut for BATE: 22.06.2005
First football school: Transmash (Mogilev)
First coach: Levchenko Alexandr
Height: 190
Weight: 83

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2004/05 - - - - - - 5 - - - - - - - - - - - - - -
2005 20 1619 - 14 6 - 21 11 7 2 - - - - - - - 12 12 - -
2005/06 2 210 - 2 - - 9 2 - - - - - - - - - 1 1 - -
2006 23 1855 - 16 6 1 19 15 5 3 - - - - - - - 20 9 6 3
2006/07 5 405 - 4 1 - 7 3 - 2 - - - - - - - 3 3 - -
2007 26 1623 - 9 16 1 18 15 5 6 - - - - - - - 17 13 3 1
2007/08 1 90 - 1 - - 8 1 - - - - - - - - - - 1 - -
Total 77 5802 - 46 29 2 87 47 17 13 - - - - - - - 53 39 9 4
  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    3:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Sevostyanik V.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)


    Дублеры

    BATE — Slaviya

    0 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    14 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 18 45
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Isloch 19 33
5 Dinamo Mn 17 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Neman 19 23
9 Slutsk 19 23
10 Slaviya 16 22
11 Vitebsk 18 21
12 Minsk 19 17
13 Energetik-BGU 19 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 18 13
16 Torpedo Mn 17 6
Full table