Reserves

Rzhevski
Vladimir

Date of birth: 19.07.1987
Place of birth: Zheleznovodsk (Russia)
Citizenship: Russia
Position: Defender
Rank: Master of sports
Number: 32
Debut for BATE: 12.04.2008
First football schools: SDUSHOR "Mashuk" (Pyatihorsk), Football Boarding School "Master-Saturn" (Yegorevsk)
First coaches: Malakhov Sergey, Nikitin Sergey
Height: 195
Weight: 84

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2007/08 2 107 - 1 - 1 4 1 - 1 - - - - - - - - - - -
2008 23 1829 - 17 3 3 3 14 8 1 2 - - 1 - - - - - - -
2008/09 11 946 - 9 2 - - 4 4 3 1 - - - - - - - - - -
2009 22 1839 - 17 3 1 14 14 3 5 2 - - - - - 1 - - - -
2009/10 3 270 - 3 - - 12 1 - 2 - - - - 1 - - - - - -
2010 17 1529 - 16 1 - 7 11 1 5 1 - - - 3 - - - - - -
2010/11 - - - - - - 2 - - - - - - - - - - - - - -
Total 78 6520 - 63 9 5 42 45 16 17 6 - - 1 4 - 1 - - - -
  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    3:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Sevostyanik V.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)


    Дублеры

    BATE — Slaviya

    0 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    14 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 18 45
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Isloch 19 33
5 Dinamo Mn 17 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Neman 19 23
9 Slutsk 19 23
10 Slaviya 16 22
11 Vitebsk 18 21
12 Minsk 19 17
13 Energetik-BGU 19 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 18 13
16 Torpedo Mn 17 6
Full table