Reserves

Anufryieu
Aliaksandr

Date of birth: 21.07.1995
Place of birth: village Novy Dvor, Minsk District
Citizenship: Belarus
Position: Midfielder
Rank:
Number:
Debut in BATE First Team:  18.07.2015
First football school: SDUSHOR Dinamo
First coach: Valeriy Drobushevskiy
Height: 179
Weight: 68

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2012 10 502 - 2 2 6 2 3 1 6 1 - - - 1 - - - - - -
2013 15 309 - - 2 13 3 8 4 3 - - - - - - - - - - -
2014 21 697 - 2 4 15 3 11 5 5 6 - - 1 3 - - - - - -
2015 9 161 - - 1 8 2 7 2 - 2 - - - - - - - - - -
2015/16 1 45 - - 1 - - - - 1 1 - - - - - - - - - -
Total 56 1714 - 4 10 42 10 29 12 15 10 - - 1 4 - - - - - -
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 15

    13 july 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Shcherbakov D.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    4:1 Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)
     

    Дублеры

    BATE — Torpedo-BelAZ

    2 : 1

  • Next Match

    UEFA Champions League
    1st Qualifying Round

    17 july 2019, 21:00
    Gliwice. Stadion Miejski

    Referee: Munukka A.

    Piast
    Piast
    (Gliwice)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    20 july 2019, 18:45
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 17

    10 august 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Energetik-BGU
    Energetik-BGU
    (Minsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 18

    17 august 2019
    Brestski Sports Complex (Brest)

    Dinamo Br
    Dinamo Br
    (Brest)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 BATE 15 37
2 Dynamo Br 15 36
3 Shakhtyor 14 31
4 Dinamo Mn 15 28
5 Torpedo-BelAZ 15 27
6 Isloch 15 26
7 Gorodeya 14 20
8 Neman 15 20
9 Slaviya 14 18
10 Vitebsk 14 16
11 Slutsk 15 14
12 Energetik-BGU 15 14
13 Minsk 15 13
14 Gomel 15 12
15 Dnyapro 15 10
16 Torpedo Mn 15 6
Full table