Reserves

Abramovich
Anton

Date of birth: 27.04.1999
Place of birth:Minsk
Citizenship: Belarus
Position: Midfielder
Rank:
Number:
Debut in BATE First Team: 
First football school: BATE (Borisov)
First coach: Andrei Apanasevich
Height: 175
Weight: 60

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2015/16 - - - - - - 3 - - - - - - - - - - - - - -
2016 1 50 - - - 1 4 - - 1 - - - - - - - - - - -
2017 17 716 - 1 8 8 2 12 1 4 3 - - 2 - - 1 - - - -
2018 20 1362 2 4 14 2 - 12 1 7 2 - - 1 2 - - - - - -
2018/19 - - - - - - 1 - - - - - - - - - - - - - -
2019 18 838 10 - 10 8 - 13 3 2 4 - - 3 - - - - - - -
2019/20 2 71 - - 1 1 - 2 - - - - - 1 - - - - - - -
Total 58 3037 12 5 33 20 10 39 5 14 9 - - 7 2 - 1 - - - -
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    14 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Shcherbakov D.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    2:1 Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
     

    Дублеры

    BATE — Gorodeya

    4 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 22

    22 september 2019

    Torpedo Mn
    Torpedo Mn
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 18

    25 september 2019, 20:45
    Brestski Sports Complex (Brest)

    Dinamo Br
    Dinamo Br
    (Brest)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 23

    28 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Neman
    Neman
    (Grodno)

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 20 51
2 BATE 19 46
3 Shakhtyor 19 46
4 Dinamo Mn 20 40
5 Torpedo-BelAZ 21 35
6 Isloch 21 34
7 Gorodeya 20 30
8 Slutsk 21 26
9 Slaviya 19 23
10 Neman 21 23
11 Vitebsk 20 21
12 Minsk 21 20
13 Gomel 21 18
14 Energetik-BGU 21 16
15 Dnyapro 20 16
16 Torpedo Mn 20 6
Full table